Jednoducho (Fico) Mária

Autor: Rudolf Fábry | 2.10.2013 o 15:59 | Karma článku: 15,91 | Prečítané:  847x

Nedávne mimoriadne rokovanie parlamentu o odpredaji materskej firmy SPP potvrdilo už známu vec. Premiér Fico veľmi dobre vie, že najlepšia možnosť ako mať naďalej v priazni verejnú mienku vo významnom pomere  je robiť politiku pre ľudí. Budem presnejší  - robiť politiku očami ľudí. Ešte presnejšie očami tých, ktorí vnímajú verejný život jednoducho až povrchne.

Pri tomto spôsobe vnímania sa málokedy vidí niť súvislostí a do popredia sa prediera najmä manipulácia. Na jej veľmi živnom podklade sa potom rodia priam absurdné situácie.  Dokonca až tak absurdné, že ľudia podvod a krádež pokladajú za prínos, ktorý ušetrí ich peňaženky. Absurdita, akú svet nevidel (alebo určite videl, ale to je na inú a dlhšiu debatu).

Jednoducho Fico aj v tejto kauze počíta s tým, čo sa mu osvedčuje najviac. Verejnými prejavmi zjednodušuje viac či menej dôležité skutočnosti pre občana. Účel svätí prostriedky. V jeho prípade je prostriedkom najmä poloha byť vždy vnímaný ako človek s hlbokým sociálnym cítením. To je zbraň, ktorá mu zatiaľ funguje veľmi dobre. Vie, že každá informácia podaná ľuďom jasne v prospech ich sociálnych istôt je vlastne upevňovanie istôt strany SMER a teda jeho samého. A to je ten účel. Treba mu ale uznať, že to robí geniálne. Národ (zdá sa) je aj tentokrát spokojný. Veď nebudeme platiť za plyn o 25 až 30 percent mesačne viacej. A kým  bude pri moci On, tak to bude aj stopercentne garantovať do budúcnosti. Čo viac si môže občan priať, než mať takto prosociálnu vládu, kde sa len pozrie. Snáď len to, aby táto strana, ktorá toto všetko garantuje, mala istotu vedúceho postavenia zakotvenú aj v ústave. Veď konečne je tu vláda, ktorá má na zreteli iba blaho občana. Má to však jednu chybičku krásy – škoda, že veci nie sú aj v skutočnosti také jednoduché ako je politika pána premiéra. To by nás (teda aspoň niektorých) nebolela hlava z toľkej opatery.

Zdá sa teda, že ľudia, ktorí vidia veci farebnejšie majú iba dve možnosti. Jednoduchú alebo zložitejšiu (zložitú). Tá jednoduchá znamená závidieť farboslepým a tá druhá dúfať, že to Fico s kúpou stratovej „matky“ SPP nemyslí vážne. Úprimne povedané ani jedna z uvedených možností nie je reálna.

    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Drucker: Keby Blanár zrušil súťaž na CT, nečelil by dnes otázkam

Angažovanie Tomáša Szalaya, niekdajšej pravej ruky ministra Rudolfa Zajaca, vyvolalo podľa Druckera otázky v Smere.

EKONOMIKA

Vážny sa bude voziť v luxuse za štátne peniaze

Súťaže sa zúčastnila iba jedna firma.

SVET

Modul Schiaparelli sa roztrieštil o Mars, mohol aj vybuchnúť

Dve nové stopy ukazujú miesto nárazu stratenej sondy.


Už ste čítali?