Karavána ide ďalej...

Autor: Rudolf Fábry | 3.10.2013 o 19:16 | Karma článku: 11,79 | Prečítané:  439x

Média notoricky poukazujú na problém, že v štátnej správe sa do riadiacich pozícii dostávajú najmä ľudia, ktorí sú blízki buď konkrétnej politickej strane alebo priamo vrcholovému štátnemu úradníkovi, ktorého politická strana na daný post delegovala.

Zákon je postavený tak, aby toto legalizoval a tým je vlastne všetko v poriadku. Neviem si predstaviť, že by to takto prebiehalo aj súkromnom sektore. To by potom tento štát asi ťažko financoval čo i len svoje obligatórne výdaje. Jednoducho všetko v bežnom živote žiada svoje. V štátnom aparáte plnom nasadených byrokratov to platí len tak na papieri...Realita všedných dní nám každodenne dokazuje, že pri vybavovaní svojich záležitostí narážame na mašinériu ľudí, ktorí by sa hádam inde ani neuživili. Ako potom funguje tento štát, keď ho riadia na rôznych úrovniach takíto zamestnanci !? Určite nie efektívne.

            Nie som naivný romantik v tomto smere a veľmi dobre viem, že každá politická partaj je priam „povinná“ dať teplé miesta svojim povedzme sympatizantom.  Do určitej miery je toto možné brať. Veď svet či Európa nie je v tomto smere výnimkou. Ale keď už k tomu dôjde, malo by ísť najmä o ľudí, ktorí pre stranu tvoria určité hodnoty. Tu je aspoň aka-taká nádej, že budú viesť zverený úsek zodpovedne. Je predsa pochopiteľné, že pri nástupe k moci sa menia aj určité pozície v štátnom sektore. Odborníkov by sa táto rošáda nemala dotýkať. U nás to však neplatí.

            S nástupom novej vlády akoby sa v štátnych úradoch vymenili aj žalúzie či záclony. Ba častokrát je to akási pridaná hodnota... Je ťažko uveriť, že je tomu naozaj tak. Žiaľbohu pravda je nekompromisná. Dôkazy o tom čítame každý deň v dennej tlači, na internete, pozeráme tieto divotvorné úkazy v televízií... Tí, čo tieto psie kúsky vystrájajú, však dobre vedia, že občan nemá žiadne relevantné možnosti, prostredníctvom ktorých by sa mohol efektívne brániť. A čo aj keď psy sem-tam zabrešú, na chod karavány to nemá žiadny vplyv.

                

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?