Fico či Kiska alebo naopak

Autor: Rudolf Fábry | 22.3.2014 o 10:58 | (upravené 22.3.2014 o 11:32) Karma článku: 4,10 | Prečítané:  743x

Fico bude lepší prezident ako "nestranník" Kiska.  Kiska bude lepší prezident ako "socialista" Fico. Občania slovenska majú túto dilemu až do najbližšej soboty 29. marca 2014. Ťažko je im dať jednoznačne odporúčanie koho preferovať, resp. kto bude lepšou alternatívou z dvoch nie optimálnych možností.  

Tí, ktorí chcú Kisku za prezidenta unisono hovoria, že Fico budem mať po prípadnom víťazstve v prezidentských voľbách na Slovensku absolútnu moc. Neviem si dobre predstaviť, ako v podmienkach Európskej Únie, kde takéto "maniere" sú absolútne neprípustné a nepredstaviteľné, bude Fico kývať s mocou ako sa mu zapáči...Samozrejme v určitých marginálnych obrysoch môže mať výraznejší vplyv na spoločenský život na Slovensku, ale že tento vplyv by bol niečím katastrofálnym pre vývoj v SR ako taký, to je de facto i de jure nemožné. Princípy fungovania EÚ sú totiž nastavené tak, že ekonomickú a tým pádom aj politickú moc má v rukách čoraz markantnejšie Brusel a jeho mašinéria.

Fico nepredstavuje výrazne nebezpečenstvo, pretože je s týmito zásadami EÚ stotožnený. Čakať môžeme od neho čokoľvek, len nie povšimnutiahodný vzdor voči pravidlám EÚ, ktoré viac a viac valcujú národné entity. Väčšina občanov SR je so vstupom do EÚ spokojná. Myslím principiálne spokojná. Jednoducho povedané Kiska môže vyhrať a byť prezidentom SR, ale žeby to bolo dáke terno pre Slovensko, to sa povedať rozhodne nedá.  EÚ bude totiž brzdiť (kontrolovať, riadiť) jedného i druhého kandidáta na post prezidenta SR. To znamená, že neberme príliš vážné výsledok z 29.3.2014, pretože vytriezvenie z neho bude po čase úplne rovnaké.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Krajina, ktorá neexistuje, ale funguje. Vitajte v Náhornom Karabachu

Nad arménskou krajinou pri Náhornom Karabachu vedie supermoderná lanovka. A z nej vidíme aj kus histórie.

DOMOV

Kotlebov neúspešný kandidát si našiel cestu do parlamentu

Anton Čulen bude poslaneckým asistentom Natálie Grausovej.

KOMENTÁRE

Môže sa zo Slovenska stať slabý kus stáda pre Putina?

Slovensko neutečie pred nevyhnutnosťou viac investovať do armády.


Už ste čítali?