Ukrajina

Autor: Rudolf Fábry | 7.9.2014 o 12:56 | Karma článku: 5,27 | Prečítané:  856x

Vzývanie morálnych a humanitárnych hodnôt v otázkach Ukrajiny je zo strany EÚ a USA alebo skôr USA a EÚ len prostriedkom ako získať geopolitický a ekonomický vplyv nad touto krajinou. Spomeňme si na Majdan, ktorým to všetko akoby začalo. USA a Západ obvinil z masakru na tomto kyjevskom námestí bývalého prezidenta Janukovyča (inak stále protiústavne zvrhnutého prezidenta Ukrajiny). Pritom nemali žiadne vecné a konkrétne dôkazy o týchto vraždách. Potom akoby diskusia o vinníkoch týchto zločinov zo dňa na deň skončila. Ukázalo sa totiž, že pravda vôbec nie je taká jednoznačná ako ju prezentovali Američania a EÚ. Zábery ako "Kličkov" spojenec, pravicový extrémista vyfackal ukrajinského prokurátora sme mali možnosť vidieť. Neskôr tento "blázon" zomrel násilnou smrťou. Mŕtvy neprehovorí, ale v tomto prípade sa zdá, že skôr išlo o zamedzenie jeho ďalšej násilníckej činnosti, ktorá by sama o sebe mohla priniesť dôkazy o pravde na Majdane. 

Skoro identická situácia nastala aj v prípade malazijského lietadla. Najskôr veľké pohoršenie a poukázanie prstom na vinníka - proruských separatistov a poťažmo samotného Ruska. Neskôr, po odovzdaní čiernych skriniek holandským úradom, veľavravné ticho ohľadom vyšetrovania a dôkazov. Akási strašná podobnosť a zhluk náhod... Ako keby za týmto všetkým bol presný účel, ktorý svätí prostriedky. Veľmi dobre si spomínam na hŕbu chemických hlavíc v Iraku, ktoré boli dôvodom pre americkú agresiu do tejto krajiny. Nenašlo sa ani po toľkých rokoch vôbec nič. Dnes je tam občianska vojna, kde navrch majú islamskí extrémisti. Veľmi dobre si spomínam na Sýriu, kde minister zahraničných vecí USA John Kerry svet "kŕmil" stopercentnými dôkazmi o použití chemických bojových plynov zo strany Asada. Pritom hodnovernosť týchto televíznych záberov nikto doteraz objektívne nepotvrdil. Skôr je to naopak. Veľmi dobre si spomínam na skon "najväčšieho teroristu všetkých čias" Bin Ládina, ktorého americké komando po niekoľkoročnom urputnom hľadaní zabilo neďaleko Islamabádu, kde (ne)žil tento terorista v ústraní. Aby vzápätí Američania hodili jeho mŕtvolu do mora či oceánu, aby tak vraj zadosťučinili islamským tradíciám. A takto by som mohol pokračovať ďalej...

Nie som advokátom Ruska a Putina. Hľadám len zdravý rozum a nitky pravdy tam, kde nám mocní tohto sveta prinajmenšom nehovoria celú pravdu. Skôr som presvedčený, že nám vedome klamú... Nie sme predsa ovce, aby sme nevedeli rozlíšiť bielu a čiernu farbu na mapách tohto sveta.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Krajina, ktorá neexistuje, ale funguje. Vitajte v Náhornom Karabachu

Nad arménskou krajinou pri Náhornom Karabachu vedie supermoderná lanovka. A z nej vidíme aj kus histórie.

DOMOV

Kotlebov neúspešný kandidát si našiel cestu do parlamentu

Anton Čulen bude poslaneckým asistentom Natálie Grausovej.

KOMENTÁRE

Môže sa zo Slovenska stať slabý kus stáda pre Putina?

Slovensko neutečie pred nevyhnutnosťou viac investovať do armády.


Už ste čítali?